

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Resistance | 450 mΩ |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 0.028 g |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Current Rating | 500 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Power Dissipation | 300 mW |
| Threshold Voltage | 800 mV |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 50 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 500 mA |
| Rds On Max | 450 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 25 V |
| Turn-On Delay Time | 3 ns |
| Turn-Off Delay Time | 17 ns |
| Element Configuration | Dual |
| Rise Time | 8.5 ns |
| Dual Supply Voltage | 25 V |
| Gate Charge | 2.3 nC |
| Drain to Source Resistance | 450 mΩ |
| Nominal Vgs | 800 mV |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 8 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 25 V |
| Schedule B | 8541210080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 650 mV |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
